Güzellik Blog

Agassi Uygulaması Nedir?

Agassi Uygulaması Nedir?

Agassi (Yanak İnceltme)

Agassi, monopolar radyofrekans enerjisi kullanarak özel tasarlanmış bir başlık ile yanaktaki yağ dokusunu incelten bir teknolojidir. Yanak içindeki mukozadan yapılan uygulama ile dokunun ısınmasını, bu sırada yağ tabakasının ve kolajen üretimini uyararak cildin sıkılaşmasını sağlar.

İşlem yaklaşık 20 dakika sürer. Sağ ve sol yanağa ağız içinden uygulanır. Tek kullanımlık, kişiye özel başlıkları vardır. Tedavi genellikle iki hafta arayla 2-4 seans olarak planlanır. Lüzumu halinde ek seanslar yapılabilir.

Sonucu 2-3 ay civarı gözlenmeye başlar. Alınacak sonuç bişektomi ameliyatı kadar belirgin olmamakla beraber yuvarlak hatlı yüzlerde incelme sağlar. Kilo alınmadığı takdirde sonuçlar kalıcıdır. İşlem için anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlem sırasında yanak içinde sıcaklık hissedilmesi normaldir.

İşlem sonrası sosyal hayata hemen dönülebilir. Herhangi bir kızarıklık, ağrı veya morluk beklenmez. İşlem günü sigara, alkol ve sıcak içeceklerden uzak durulması önerilir. Yaz ve kış aylarında, kadın ve erkeklerde güvenle kullanılabilir.