Medikal Cilt Bakımı

Her bireyin birbirinden değişik cilt yapısı, ve bu değişikliklere göre de farklı cilt problemleri olabilmektedir. İlk olarak cildinize analiz yapılarak mevcut problemlerinize uygun bakım periyodu yada bakım şekli ortaya çıkarılır. Cilt bakımları bu gibi değişik cilt sorunları için cilt bakım ürün ve meteryalleri ve cihaz ekipmanları ile cildin ihtiyaç ve isteğine uygun tamamen kişiye özel bakımlar ile yapılmalıdır.

 

Cildin hassasiyetini arttıran çok fazla etken var iken, kuru ciltlerin de ortaya çıkardığı en büyük sorunlar biri cilt hassasiyetinde ki artıştır. Kuru ciltler, hassasiyeti artacak ciltlerin habercisidir. Yani cildiniz kurursa, ciltte ki doğal koruyucu olan lipit bariyeri yok olur. Bunun neticesinde, ciltte çevresel ve mevsimsel etkilere karşı dayanıklılığı ve korumasını bitirerek kaşıntılar, kızarıklıklar ve morarmalar gibi etkilere yol açar.

Cilt bakımı için ciltlere analiz yapılarak ortaya konacak bakım yöntemleri ve kişiye özel ürünler uygulanarak yapılması gerekir. Dış etkilere önlem olarak koruyucu görevi yapan cilde, yalnızca cilt yapısına uygun bileşenler ile ortaya çıkacak ürünler ile ve doğru bakım yöntemleri uygulandığında sağlıklı ve güzel bir hal kazanır.

Sigara kullanmak, aşırı alkollü içecekler almak ve bir takım ilaçlar (solunum açıcılar vb.) cildin hassasiyetini çok rahatlıkla etkileyen, cilt sorunlarına sebep olabilecek durumlardandır.

Medikal cilt bakımınız için cilt analizi yaparak cildinizin ihtiyaç duyduğu en doğru yöntemi belirleyerek ortaya çıkan sonuca göre medikal cilt bakımınızı yapıyoruz.

Medikal cilt bakımları;

Ciltte ki yağın ve nem oranının düzenlenmesinde,
Ciltlerde ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinde,
Cilt üstü akne ve sivilce sorunlarının bitirilmesinde,
Leke ve çillerde,
Cilt çatlaklarında,
Akne ile cilt yağlanmasında,
Mimik kayıplarında,
Siyah noktalarda,
Gözenek temizliğinde,
Anti aging uygulamalarında

Uygulanır.