Hair Matrix Saç Bakımı

Saçlarda dökülme, zayıflama ve saç kalitesinde düşüş kadın veya erkek fark etmeden birçok bireyi etkileyen yaygın bir sorundur. Dış görünüm üzerinde doğrudan etkisi bulunan saçlar, yeterince dolgun ve gür görünmediğinde ya da kelleşme sorunu ortaya çıktığında estetik açıdan hoşa gitmeyen bir görünüm oluşur. Bu durum bireyleri sosyal ve psikolojik açıdan da olumsuz etkiler. Saç dökülmesi tedavisinde tercih edilen yenilikçi uygulamalardan bir tanesi olan saç bakım protokolü  saç hücrelerini besleyerek güçlendirir. Bu sayede saç kalitesi artarken dökülme önlenir ve yeni saçların çıkışı desteklenir. Saçlarında dökülme, yer yer seyrelme veya saçlarda incelme, güçsüzleşme gibi sorunlar yaşayan bireylerde saç mezoterapisi güvenle uygulanabilen bir bakım yöntemidir.

Sağlıklı saçlar için vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, protein, enzimlerin saç köklerine uygulanması ile gerçekleştirilen bir protokoldür. Besleyici özellik taşıyan solüsyon karışımı, saç derisinin istenen kısmına veya tümüne uygulanabilir. Saç derisine uygulanan bu işlem saç dökümü ile mücadelede oldukça etkilidir. Uygulanan solüsyon kıl köklerini besleyerek saçların güçlenmesini, daha canlı ve sağlıklı olmasını sağlar. Bu sayede dökülme azaltılırken yeni saçların oluşumu da desteklenir. Aynı zamanda incelip zayıflayan saçların ve saç derisinin de güçlendirilmesi için bu işlem uygulanabilmektedir.

• Stres, mevsim değişiklikleri, vitamin ve mineral eksiklikleri, hamilelik, metabolik faktörler gibi nedenlerle yaşanan saç dökülmeleri

• Androjenik (erkek tipi) veya genetik kökenli dökülmeler

• Bölgesel saç kayıpları ve seyrelmeler

• İncelip zayıflamış, canlılığını kaybetmiş saçların tedavisi

• Saç derisindeki kepeklenme, kuruluk gibi sorunlar