Omega ışını nedir?

Omega ışığı, komplike cilt problemlerini LED ışığı ile çözüme kavuşturan LED cihazıdır. Omega ışığı cilt yenilenmesini ve yatışmasını kolaylaştırır ve 423nm ila 640nm arasında değişen çeşitli dalga boylarında ışın bakımı uygulayarak cilt problemlerini çözüme kavuşturur. Cihaz, mükemmel ve güclü yüksek parlaklığa sahip özel yakın kızılötesi SMD LED Ogeleri kullandığından mükemmel etkiler ortaya koyar. Omega ışığı ışık kaynaklı ışınlama cihazıdır. Genel lazer uygulamalarından kaynaklı ısı tahribatı ve erken yaşlanma yaraları riskini acısız ve güvenli bir şekilde ortadan kaldırır.

Omega isigi, 287 özel yakın kızılötesi SMD LED öğelerinden oluşan bir LED cihazıdır. LLLT, Düşük Seviye LED Terapisi anlamına gelmektedir. Cilt problemlerini sorunlu bölgelere yoğun şekilde ışık tutarak iyileştiren yüksek güçlü bir lazerin aksine LLLT LED uygun ışık gücü kullanarak geniş bir bölümü iyileştirici bir ışık bakım yöntemidir. LED ışık kaynağı, dar bir dalga boyu bant aralığına sahip olduğundan sonuçta özel bir dalga boyuna sahip bir ışık kaynağı yayılır. Böylece cilt için zararlı olan UV ışığı ya da gereksiz kızıl ötesi yayılmaz. Düşük enerji sebebiyle dokulara ya da gözlere daha az zarar verme ve daha az yan etkide bulunma gibi bazı avantajlar söz konusudur.

 

Mavi Işık (420 nm)

Akne, porphyrins bakterisi içerir. Mavi ışık, yüksek afinite özelliği sayesinde porphyrins bakterisini öldürebilecek dalga boyutundadır. Ayrıca maviışık, aşırı hassas ciltlere yatıştırıcı bir etki gösterir.

Yeşil Işık (532 nm)

Cildi Sakinleştirir ve hassasiyetini alır. Karma cilt tipleri için uygundur. Yeşil ışık, melanositleri üreten hücreleri hedef alır. Fazla melanin üretimini engeller, melaninin cildin yüzeye çıkmasına engel olur

Sarı Işık (580 nm)

Cildin kan ve lenf dolaşımı sistemini düzenleyerek detoks etkisi yaratır ve cildin kızarık görüntüsünü gidermeye yardımcı olur. Erken zonanın baskılanmasında oldukça etkilidir. Ciddi faydalar sağlar

Kırmızı + Mavi Işık Kombinasyonu;

Yağlı ciltleri ve yoğun akneli vakaları kırmızı ve mavi ışığı beraber uygulayarak yatıştırır. Bakım protokolü kırmızı ışıkta olduğu gibidir. Bakımın hızlı etki etmesini sağlayan iki farklı atım moduyla, cildin daha etken reaksiyon vermesini sağlar.