Hassas cilt bakım

Cilt hassasiyeti, genellikle dışarıdan bakıldığında gözlemlenemeyen rahatsızlık hisleridir. Yanma, batma, kaşınma ve karıncalanma çoğunlukla hassas cilt belirtileridir. Alerjik veya alerjiye eğilim gösteren ciltlerde ise kızarıklık ve döküntü gibi cilt problemleri devreye girer. Önemli olan, hassas ve alerjik ciltlerde cilt bariyerini güçlendirmenin yanında, bu rahatsızlık hislerini de yatıştırmak gerekir.

Hassas cilt bakımı için cilde nazik davranan, yatıştıran ve hipoalerjenik (alerji yapma ihtimali en düşük olan), alkol içermeyen cilt bakımları büyük önem taşıyor.

Hassas ciltler dış etmenlere karşı daha fazla açıktır. Cildini güneşin zararlı etkilerinden korumak için geniş spektrumlu koruma sağlayan ürünlerden faydalanabilirsin. kolayca emilen ve cilt leke görünümü ile kırışıklıklara karşı savaşan ürünler sayesinde genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Sıcak ve soğuk değişimlerine özen göstererek bu süreçte cildinize daha fazla özen gösterebilirsiniz. Cildinizin kuruduğunu hissettiğinizde yoğun nemlendirme sunan ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Biz burda hassas cilt bakımında kuperoz ,rosasia, kılcal damar problemi ,kızarıklık ,kaşıntı ,egzama döküntü ,atopik cilt problemlerinde cilt tipine uygun belirlediğimiz içeriklerle cilt onarım ve bakımını destekliyoruz cilt bariyerini güçlendirerek yeniden yapılanma sağlıyoruz.