Ortez Uygulaması

Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilmiş hipo-allerjik silikon desteklerdir . Antibakteriyeldir ve cilde zarar vermez. Parmak arasına ayağın ihtiyacı olan noktalarına yerleştirilerek kullanılır ve ihtiyaca göre tasarlanmıştır. Anatomik formda şekillendirilmiş, sürtünme ve baskıyı engeller. Bölgesel hassasiyeti azaltır ve konfor sunar.

Ayakta baskı gören, fazla yükün kontrollü dağıtılmasına veya sürtünmeye maruz kalan kısımların korunmasına destek olarak kişiye özel yumuşak hamur kıvamındaki silikondan hazırlanıp ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilip orada dondurulan destek malzemelerdir.

Ortez Uygulaması Nedir? Ayakta baskı gören, fazla yükün kontrollü dağıtılmasına veya sürtünmeye maruz kalan kısımların korunmasına destek olarak kişiye özel yumuşak hamur kıvamındaki silikondan hazırlanıp ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilip orada dondurulan destek malzemelerdir.

Ortez uygulamaları, ayak bölgesinde baskının ortaya çıktığı kısımlar için fazla yükün dağıtılması ya da sürtünmenin önüne geçebilmek amaçlı kullanılan koruma destek yapısı olarak bilinir. Hamur kıvamında silikondan hazırlanması ile birlikte kişiye özel olarak uygun hale getirilir. Daha sonra ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilir. Öne çıkan bu şekillendirme sayesinde kısa bir süre içerisinde dondurulur ve katı bir hal alır.

Bu sayede ile ilgili bölgedeki sürtünmenin önüne geçer ve baskıyı ortadan kaldırarak eşit miktarda yük dağılımı sağlar. Bu doğrultuda ortez uygulamaları ayak ve bacak ile beraber ayak parmaklarında, belirli rahatsızlıkların bakımı değerlemesinde oldukça etkilidir. Ortopedik açıdan ve fizyolojik konularda en çok kullanılan koruma destek yapılarındandır.