Kineksio Bant

Kineksio bant- PODO TAYPİNG

• Kinezyo bant cildin özelliklerini yansıtacak şekilde ve uzunlamasına mevcut halinin yüzde 55-60’ı oranında bir gerginliğe izin verecek şekilde tasarlanır

• Elastikiyeti 3-5 gün süreyle etkinliğini korur, enine esnemez.

• Kalınlığı, cildin epidermis tabakasının kalınlığı ile hemen hemen aynıdır.

• Uygulamadan yaklaşık 10 dakika sonra, kişi cildinde bir bant bulunduğunu unutur.

• Bantlar yüzde 100 pamuk liflere sarılı polimer elastik liflerden oluşur. Pamuk lifler sayesinde vücut nemi buharlaşır ve hızlı kuruma sağlanır.

• Lateks içermez. Bir yüzündeki yapıştırıcı yüzde 100 akrilik olduğu için vücut ısısıyla aktifleşir. Yapışkan bölümün dalgalı şekilde olması sayesinde dalgalar arasındaki alan cildin nefes almasına, terin ve havanın rahatlıkla banttan geçmesine olanak sağlar.

Bantlamanın başarısı iki faktöre bağlıdır. Birincisi; bandın uygun dokuya uygulanması için kişinin iyi değerlendirilmesidir. İkincisi de tekniğin doğru uygulanmasıdır. İkisi birlikte gerçekleştirildiği zaman tedavi etkili sonuç verir. Bu nedenle bandı uygulayan sağlık profesyonelinin bantlama konusunda özel eğitim almış ve deneyimli olması gerekir.

1. İyi kesen bir makas kullanın.

2. Bandın cildinize iyi yapışması için sabırlı olmalısınız. Yapışması için en az 30 dakika beklemelisiniz.

3. Uygulanacak bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun.

4. Bandı yüzde 50-75 oranında gerdirin ancak uçlarının çok gergin olmamasına özen gösterin.

5. Direkt cildinize uygulayın.

6. Bandın yapışkan tarafına dokunmamaya çalışın. Bu yapışkanın gücünü kaybetmesine neden olurken bir iz bırakır.

7. Kinezyolojik Bantlamadan Önce ve Sonra Bunlara Dikkat!

8. Bantlamadan Önce: Cilt, yağ ve nemden arındırılmalıdır. Kinezyo bandın uygulandığı bölgede fazla miktarda kıl bulunması yapışmayı engelleyebileceği için bölgenin tıraş edilmesi gerekebilir. Bant cilde hemen yapışır ancak 20-30 dakika içinde yapışma derecesi en üst düzeye ulaşır. Uygulandıktan sonra hafifçe bastırılarak ovulması yapışmasını kolaylaştırsa da bu süre içinde bandın çıkmasına neden olacak hareketlerden kaçınılması gerekir. Bantlamadan Sonra: Birkaç gün uygulandığı bölgede kalabilir. Banyo yapmak ya da yüzmekle çıkmaz, ıslandığında havluyla fazla suyu alınabilir. İstenildiği zaman bir rahatsızlık yaratmaksızın kolayca çıkarılabilir ve deride yapışkan kalıntı bırakmaz.

 

Ortez Uygulaması

Yüksek teknoloji kullanılarak geliştirilmiş hipo-allerjik silikon desteKLERDİR . Antibakteriyeldir ve cilde zarar vermez. Parmak arasına AYAĞIN İHTİYACI OLAN NOKTALARINA yerleştirilerek kullanılırVE İHTİYACA GÖRE TASARLANMIŞTIR. Anatomik formda şekillendirilmiş, SÜRTÜNME VE BASKIYI ENGELLER Bölgesel hassasiyeti azaltır ve konfor sunar.

ORTEZLER HAFİFİ KOMPRESİF STATAİK VEYA DİNAMİK SPLİNTER KULLANILABİLİR

Ayakta baskı gören, fazla yükün kontrollü dağıtılmasına veya sürtünmeye maruz kalan kısımların korunmasına destek olarak kişiye özel yumuşak hamur kıvamındaki silikondan hazırlanıp ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilip orada dondurulan destek malzemelerdir.

Ortez Uygulaması Nedir? Ayakta baskı gören, fazla yükün kontrollü dağıtılmasına veya sürtünmeye maruz kalan kısımların korunmasına destek olarak kişiye özel yumuşak hamur kıvamındaki silikondan hazırlanıp ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilip orada dondurulan destek malzemelerdir.

Ortez uygulamaları, ayak bölgesinde baskının ortaya çıktığı kısımlar için fazla yükün dağıtılması ya da sürtünmenin önüne geçebilmek amaçlı kullanılan koruma destek yapısı olarak bilinir. Hamur kıvamında silikondan hazırlanması ile birlikte kişiye özel olarak uygun hale getirilir. Daha sonra ayak veya parmaklar üzerinde şekillendirilir. Öne çıkan bu şekillendirme sayesinde kısa bir süre içerisinde dondurulur ve katı bir hal alır.

Bu sayede ile ilgili bölgedeki sürtünmenin önüne geçer ve baskıyı ortadan kaldırarak eşit niktarda yük dağılımı sağlar. Bu doğrultuda ortez uygulamaları ayak ve bacak ile beraber ayak parmaklarında, belirli rahatsızlıkların tedavi değerlemesinde oldukça etkilidir. Ortopedik açıdan ve fizyolojik konularda en çok kullanılan koruma destek yapılarındandır.

Ortopedik Tabanlık Nedir?

Yürüme analizi ve diğer ölçüm yöntemleri sonrasında ayağın yük dağılımını ortaya koyarak kişinin doğru ve anatomik basmasını sağlamak için üretilen tabanlıklardır. Bu tabanlıklar kişinin analiz sonrası verileri özel olarak geliştirilmiş bilgisayar programlarına girilerek CNC (Computer Numeric Control) cihazlarında üretilir. Yani standart ölçülerde hazır temin edilebilen tabanlıklardan farklı olarak hazırlanmış bu tabanlık kişinin problemine yöneliktir. Aynı ayakkabı numarasına sahip olan bir başka kişi tarafından kullanılamaz.

Ayak problemi olan bireylerin, ayak sağlığını korumak için ortopedik tabanlıklar kullanmaları önerilmektedir. Ortopedik tabanlıklar rahat ve ortopedik ayakkabılarla kullanılabilirler. Oysaki günlük yaşamda ev içinde, sıcak havalarda, ve deniz kenarında sıklıkla terlik kullanıldığında bu tabanlıkların her türlü terlikle kullanılması mümkün olamamaktadır.

Kişiye özel terliklerimiz;

Ayak tabanınıza tam uyumlu

Basış kontrolü sağlayan size özel ortopedik tabana sahip,

Üst bandı kişiye özel ayarlanabilen,

Zevkinize göre taban ve terlik bandında farklı renk seçeneği,

El yapımı, yüksek kaliteli malzemelerden hazırlanmış

Vücut ağırlığınıza göre seçilmiş farklı malzeme sertlikleriyle maximum rahatlık sağlayan yapısı ve kaymaz tabanı ile emniyetli yürüyüş sağlar.

Çorap

Gümüş metalinin ağır metallerden arındırılmasıyla elde edilen SAF GÜMÜŞ İPLİĞİ’nin insan tenine temas etmesinin hiçbir sakıncası, yan etkisi olmadığından insanların kullanımına birçok maksat için sunulmuştur. Üründe kullanılan gümüş ipliği karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek , hücre zarına mikrop ve bakterinin dnasını bozmaktadır.Böylece her 50 sn de bir çoğalan mikrop ve her 20 dk da bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir. GÜMÜŞ çoraplar saf gümüş iplikten diyabet hastaları için özel üretilmiştir. Saf gümüş iplik teknolojisi sayesinde, ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar. Anti-Bakteriyel ve Anti-Mikrobiyal özelliği sayesinde ayağınızda oluşabilecek yara ve enfeksiyonların önüne geçer. Gümüş metalinin tedavi edici özelliği sayesinde ayağınızda bulunan yaraların ve enfeksiyonların en kısa sürede mikrop kapmadan iyileşmesini sağlar.

Gümüş Çorabın Faydaları Nelerdir?

• Diyabetliler için özel tasarlanan çorabın lastiği ayağınızı sıkmaz ve kan dolaşımını engellemez.

• Dikişsiz burun özelliği sayesinde ayağınız tahrişten korunsun.

• Kan dolaşımınızı arttırın, bu sayede ayağınızdaki uyuşma ve ödemleri engelleyin.

• Ayağınızdaki yaraları daha çabuk iyileştirin.

• Ayağınızda oluşacak mantar ve egzama rahatsızlıklarının önüne geçin, mevcut rahatsızlıklarınızdan daha hızlı kurtulun.

• Ayaklarınız kışın üşümesin, yazın terlemesin.

• Vücudunuzda biriken statik elektriği yalıtarak yorgunluk ve stresten uzaklaşın.

• Radyasyondan korunun.

• Uzun seyahatlerde ayağınızın şişmesini engelleyin ve daha rahat hissedin.

Ayağınızda bakteri ve mikrop oluşumunu engeller.